Yeni lastik enerji etiketleri

1 Mayıs tarihinden itibaren, Avrupa enerji etiket yönetmeliği satış sonrası ve yeni araç lastiklerimiz için yeni etiket biçimi ve kaydı (EPREL) gerektiriyor.

düzenlemeler ve eprel kaydı

iddialı hedefler

2050 yılında karbon nötr olma hedefiyle hareket eden Avrupa Birliği sera gazı emisyonlarını önemli ölçüde azaltmak için çaba göstermektedir. Bu da, 1990 yılına kıyasla ulaşım kaynaklı emisyonların %60 azaltılmasını gerektiriyor.

 

Karayolu ulaşımı emisyonlarını azaltmak bu hedefe ulaşılmasının en öncelikli yöntemlerinden biridir. Araştırmalara göre, karayolu ulaşımı tüm Avrupa emisyonlarının %22'sini oluşturuyor. Bu açıdan bakıldığında, lastik performansının yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları üzerinde %20 ila %30 oranında önemli bir etkisinin olduğunu görebiliyoruz.

 

Yeni Avrupa etiket standardı yeni aracınızın satışında veya lastik değişimlerinde sunulan lastiklerin üzerinde enerji performans bilgilerine kolay erişim sağlıyor.

dacia lastik enerji etiketleri

temiz enerji sınıflandırma sistemi

Yakıt verimliliğine sahip lastikler bir dizi avantaj sunar:

 

  • daha düşük CO2 emisyonları, böylece iklim değişikliği risklerinin genel anlamda azaltılmasına yardımcı olur.
  • geliştirilmiş güvenlik, çünkü ıslak, karlı veya buzlu yollarda lastiklerinizin nasıl performans sergilediği konusunda şeffaflık sağlar.
  • daha az yol gürültüsü, çünkü çevreye duyarlı olmak gürültü kirliliğinin azaltılmasını da içerir.
  • gerçek maliyet tasarrufu, çünkü yakıt tüketimini en uygun düzeye indirir.

yeni enerji etiketiniz

yeni lastik enerji etiketi

yeni etiket biçimi

Enerji etiketlerinde göreceğiniz yeni öğeler şunlardır:

 

  • yeni performans sınıfı: CO2 emisyonları ve ıslak zeminde dönüş direnci, daha önceki etiketlerdeki A'dan G'ye sınıflar yerine A'dan E'ye kadar sınıflara ayrılacaktır.
  • simgeler, kötü hava koşulları (kar, buz) için lastiğin performansını belirtecektir.
  • (A-B-C) gürültü sınıflandırması, desibel cinsinden yuvarlanmış veri değerlerini gösterecektir.
  • lastik modeli referans numarası ve lastik boyutu, artık bunlar da etikette belirtilecektir. Ayrıca, etiketlerin üzerinde Avrupa Birliği web sitesindeki tam veri sayfasına ulaşmak için telefonla taranabilen bir QR kodu bulunacaktır.

bu sizin için ne anlama geliyor?

yeni lastik enerji etiketi

yeni bilgiler

Bu yeni düzenlemelerle uyum sağlamak için Dacia ağında, web sitemizde ve iletişimlerimizde bazı değişiklikler yapacağız.

 

1 Mayıs tarihinden itibaren, tüm dijital iletişim kanallarımıza (web siteleri, kataloglar, vb.), lastik satışlarıyla doğrudan bağlantılı promosyon kampanyalarımıza ve tüm yetkili satıcılarımızın showroom'larına yeni lastik etiketleri aşamalı olarak eklenecektir.

 

Yeni etiketler yeni araçların online satış sürecine (yapılandırma veya stok araması) ve servislerde yürütülen lastik satış süreçlerine aşamalı olarak dahil edilecektir.

Ayrıca keşfedin...