DACIA 2025’TEN İTİBAREN DAKAR’A KATILIYOR!

Dacia, tarihinde ilk defa bir üretici olarak Dünya Rally-Raid Şampiyonası'nın en önemli ayağı olan Dakar Rallisi'ne katılıyor.  Tecrübeli pilotlar Sébastien Loeb, Cristina Gutierrez Herrero ve Nasser Al-Attiyah’dan oluşan üç ekiple bu macerada yer alacak. 

Dacia x Dakar Sandrider
Dacia x Dakar

DACIA DNA’sına Bağlılığımız

Denis LE VOT, CEO Dacia

« Dacia ve Dakar mükemmel bir uyum içerisindeler! Bu sadece Dacia'nın gerçek sağlamlığını test etmekle kalmıyor, aynı zamanda düşük karbonlu mobiliteye olan bağlılığımızı sergiliyor. Sentetik yakıt teknolojisi ile Dakar'a katılmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Dacia, oyunun en iyi takımı ve pilotlarıyla ralli için ciddi rekabetçi konumda. »

SANDRIDER

ÇEVREYE DUYARLI YÜKSEK PERFORMANSLI YARIŞ OTOMOBİLİ

Sandrider,  sürücülerin ihtiyaçlarına ve performansına uyum sağlamak için sentetik yakıtlar gibi düşük karbonlu enerji çözümlerini ve yeni teknik gelişmeleri keşfetmeye odaklanacak.

Güçlü

Geliştirilmiş çekiş gücü için, sağlamlaştırılmış hafif çelik boru şasisi, karbon gövde parçaları ve artırılmış ön ağırlık dağılımına sahip 4x4 şanzıman.

Sade

Kısa ve eğimli kaput tasarımı ve ön panelin üst kısmında kullanılan yansıma önleyici boya sayesinde artırılmış görüş mesafesine sahip.

Çevre Dostu

Optimize edilmiş aerodinamik yapı , düşük ağırlık, ısı yönetimi ve Aramco tarafından üretilen sentetik yakıt kullanımıyla Eco-Smart özelliklerinin bir çoğunu yapısında barındıran üst düzey yarış otomobili.

DACIA SANDRIDER

Kazanmak İçin Yarışan Bir Takım

İkonik ve kendini kanıtlamış pilotlar tarafından liderlik edilen 3 ekip, Dacia renkleri için yarışacak.

Cristina Gutierrez Herrero

Dacia x Dakar pilotes

32 yaşındaki İspanyol ralli pilotu Cristina, off-road ralli dünyasının önde gelen kadın isimlerinden biri.

 

Rally-raid dünya kupasının T3 kategorisini 2021'de kazandı ve 2017'den bugüne Dakar rallisine sekiz kez katıldı. Cristina'nın yardımcı sürücüsü Pablo Moreno Huete olacak.

Sébastien Loeb

Dacia x Dakar pilotes

49 yaşındaki Fransız ralli pilotu, Dünya Ralli Şampiyonası'nı 2004'ten 2012'ye kadar 9 kez üst üste kazandı.

 

Motor sporları tarihinin en başarılı sürücüsü  ve tüm zamanların en büyük ralli sürücüsü olarak kabul edilmekte. Sébastien 2016'dan beri Dakar'da yarışıyor ve yardımcı sürücülüğünü Fabian Lurquin yapacak.

Nasser Al-Attiyah

Dacia x Dakar pilotes

Diğer başarılarının yanısıra beş kez Dünya Cross-Country Rallileri Kupası ve iki kez Rally-Raid Dünya Şampiyonası'nı kazanan 53 yaşındaki Katarlı etkileyici bir başarı listesine sahip.


Gerçek bir Dakar efsanesi olan Katarlı pilot, bu efsanevi ralliyi 2011, 2015, 2019, 2022 ve 2023 yıllarında olmak üzere beş kez kazandı.

DACIA Dünyasını keşfetmeye devam edin

Dacia Manifesto

Dacia Manifesto Concept car

Sandrider ‘ın arkasında yer alan aracı keşfedin

keşfedin
Dacia et l'UTMB®

UTMB® World Series

Diğer partnerlerimizi keşfedin

keşfedin